Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVI Niedziela Zwykła

W przyszłą  niedzielę 29 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, modlić się będziemy w intencji wszystkich użytkowników dróg, kierowców i pieszych. Po Mszach św. będziemy święcić pojazdy

Ruszyły zapisy na XXIII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

6 sierpnia przez Kwasowiec będą przechodzili pielgrzymi z Warmii. Zatrzymają się na odpoczynek i podwieczorek ok. godz.15.30 we wis Kwasowiec. Proszę mieszkańców Kwasowca, Kazimierzowa, Marianowa i Zglinnej Małej o przygotowanie napojów i lekkiego posiłku.

7 sierpnia przez naszą parafię przechodzić będzie Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych. Proszę, aby tak jak w ubiegłych latach przyjąć ich gościnnie. Najpierw mieszkańców Rzędkowa, Starego Rzędkowa, Nowego Rzędkowa, oraz z Rzeczkowa i Pruszkowa o przygotowanie napojów i podwieczorku.

Wieczorem około 200 osób będzie nocowało w szkole i okolicznych domach. Proszę o przygotowanie kolacji w szkole mieszkańców: Zalesia, Woli Wysokiej, Zglinnej Dużej i Żelaznej - Majątku. Natomiast mieszkańców Brzozowa, Julkowa, Józefatowi, Dębowej Góry i Żelaznej Wsi o przygotowanie śniadania.

Dożynki parafialne odbędą sie w niedzielę 9 września br. na sumie o 11:30. Zapraszamy mieszkańców wiosek do przygotowania wieńców. Gospodarzami dożynek w tym roku będzie wieś Zglinna Duża w następnym roku Zalesie.

 2 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy po mszy św. i w kancelarii.

 

Zapowiedzi:

Damian Górski kawaler z  Bratoszewic Ewelina Nowak panna z par. tutejszej Zapowiedz I

 

 

Święty Jan Paweł II

Św. Jan Paweł II

Jesteśmy wezwani do tego, by na nowo podjąć duchowe dziedzictwo św. Jana Pawła II, jakie nam on pozostawił, by poszukiwać prawdy i nie obawiać się iść za Chrystusem, by nieść wszystkim orędzie Ewangelii, zaczyn ludzkości bardziej braterskiej i solidarnej.

Wspólna modlitwa i refleksja będzie kolejnym etapem pielgrzymowania po naszych drogach życia.


A TO SĄ SŁOWA NAJWAŻNIEJSZE – ŚW. JAN PAWEŁ II:

„Chcę wam powiedzieć: nie ustawajcie w modlitwie. Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać, powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie.”

Prezentujemy spotkania z Janem Pawłem II, w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Niestrudzenie ukazywał światu, że jeśli człowiek pozwala się objąć przez Chrystusa, nie upokorzy bogactwa swego człowieczeństwa; jeżeli przylgnie do Niego całym sercem, nie będzie mu niczego brakować.

PIELGRZYMKI OJCA ŚWIĘTEGO DO OJCZYZNY

I PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY

Hasło: „GAUDE MATER POLONIA”

Czas trwania pielgrzymki: 2-10 czerwca 1979 r.

Trasa: Warszawa – Gniezno – Częstochowa – Kraków – Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim – Nowy Targ.
Cel: udział w obchodach 900. rocznicy śmierci św. Stanisława – patrona Polski.

WAŻNE SŁOWA: „Chrystusa nie można wyłączyć z dziejów człowieka w jakimkolwiek miejscu na ziemi”. ”Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi!… Tej ziemi!”. „Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości”.


 II PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY

Hasło: „POKÓJ TOBIE, OJCZYZNO MOJA”

Czas trwania: 16-23 czerwca 1983 r.

Trasa: Warszawa – Niepokalanów – Częstochowa – Poznań – Katowice – Wrocław – Góra Św. Anny – Kraków
Cel: Udział w obchodach 600-lecia obecności Maryi w jasnogórskim obrazie; beatyfikacja m. Urszuli Ledóchowskiej, brata Alberta – Adama Chmielowskiego i o. Rafała – Józefa Kalinowskiego.

WAŻNE SŁOWA: ”Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”, odnosząc je do „trudnego momentu historycznego”.


 III PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY

Hasło: „DO KOŃCA ICH UMIŁOWAŁ”

Czas trwania pielgrzymki: 8-14 czerwca 1987 r.
Trasa: Warszawa – Lublin – Tarnów – Kraków – Szczecin, Gdynia – Gdańsk – Częstochowa – Łódź – Warszawa.

Cel: udział w II Krajowym Kongresie Eucharystycznym; beatyfikacja Karoliny Kózkówny i bpa Michała Kozala

WAŻNE SŁOWA: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować”. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych”.


 

 IV PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY

Hasło: „BOGU DZIĘKUJCIE, DUCHA NIE GAŚCIE”

Czas trwania pielgrzymki:
Część I: 1-9 VI 1991 r.,
Część II: 13-16 VIII 1991 r.

Trasa:
Część I: Koszalin – Rzeszów, Przemyśl – Lubaczów – Kielce – Radom – Łomża – Białystok – Olsztyn – Włocławek – Płock – Warszawa
Część II: Kraków – Wadowice – Częstochowa – Kraków
Cel:
– rozpoczęcie II Ogólnopolskiego Synodu Plenarnego, beatyfikacja bp. Józefa Pelczara, matki Bolesławy Lament, o. Rafała Chylińskiego i Anieli Salawy.
– W sierpniu Jan Paweł II przewodniczył odbywającym się w Częstochowie obchodom VI Światowego Dnia Młodzieży.

WAŻNE SŁOWA: „Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata”.


  V PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY - WIZYTA DUSZPASTERSKA

Czas trwania pielgrzymki: 22 maja 1995 r.

Trasa: Skoczów-Bielsko-Biała-Żywiec
Cel: oddanie czci św. Janowi Sarkandrowi, poprzedniego dnia kanonizowanemu przez Jana Pawła II w Ołomuńcu, podczas pielgrzymki do Czech.

WAŻNE SŁOWA: „Śpiewam wielkanocną antyfonę i modlę się razem z wami za naszą ojczyznę i za wszystkich rodaków; (…) o wytrwałe budowanie Polski na fundamencie sprawiedliwości, solidarności i miłości społecznej”.


 VI PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY

Hasło: „JEZUS CHRYSTUS WCZORAJ, DZIŚ I NA WIEKI”

Czas trwania pielgrzymki: 31 maja-10 czerwca 1997 r.

Trasa: – Wrocław – Legnica – Gorzów Wlkp. – Gniezno – Poznań – Kalisz – Częstochowa – Zakopane – Kraków – Dukla – Krosno – Kraków-Balice
Cel: zakończenie 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego oraz udział w obchodach 1000-lecia śmierci św. Wojciecha.

WAŻNE SŁOWA: „ Z tego miejsca jeszcze raz powtarzam: naród, który zabija własne dzieci, staje się narodem bez przyszłości. Wierzcie mi nie było mi łatwo tego powiedzieć z myślą o moim narodzie”. „Trzeba, ażeby cała Polska, od Bałtyku aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda – W górę serca!”. „Chciałbym, abyście pamiętali, iż w geografii papieskiej modlitwy za Kościół powszechny, za cały świat, Polska zajmuje miejsce szczególne. A jednocześnie proszę was, jak to czynił kiedyś św. Paweł, o trochę miejsca w waszych sercach i w waszych modlitwach, abym mógł służyć Kościołowi Bożemu, jak długo Chrystus tego ode mnie zażąda”.


 VII PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY

Hasło: „BÓG JEST MIŁOŚCIĄ”.

Czas trwania pielgrzymki: 5-17 czerwca 1999 r.

Trasa pielgrzymki: Gdańsk – Pelpin – Elbląg – Licheń – Bydgoszcz – Toruń – Licheń – Ełk – Wigry – Siedlce – Drohiczyn – Warszawa – Sandomierz – Zamośc – Radzymin – Warszawa – Łowicz – Sosnowiec – Kraków – Stary Sącz – Wadowice – Kraków – Gliwice – Kraków – Balice
Cel: zakończenie II Ogólnopolskiego Synodu Plenarnego.

WAŻNE SŁOWA: „Męczeństwo to jest wielka próba człowieka rozgrywająca się na oczach samego Boga, ale także i świata”. „ Piękno tej ziemi woła o zachowanie jej dla przyszłych pokoleń. Jeśli miłujecie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi”. „Zachowujcie jak skarb największy to, co było źródłem duchowej siły waszych ojców. Oni umieli włączać Boga w swoje życie i w Nim zwyciężać wszelkie przejawy zła”. „Zawierzam (…) Pani Jasnogórskiej siebie samego, Kościół, każde polskie serce, każdy dom, rodzinę (…)”.

ŁOWICZ: 14 czerwca 1999 – sekret papieża. W deszczowy poranek Jan Paweł II pojechał do Łowicza – miasta, gdzie w XVIII wieku działał Stanisław Konarski wielki reformator szkół pijarskich. Tematem spotkania było wychowanie i szkolnictwo. Wśród uczestników spotkania byli uczniowie, nauczyciele, rodzice, władze oświatowe z ministrem edukacji na czele. – Zdradź nam sekret niepojęty, jak być młodym Ojcze Święty! – skandowała młodzież w czasie całego spotkania.

WAŻNE SŁOWA: „Nie lękajcie się wejść na drogę waszego powołania, nie lękajcie się szukać prawdy o sobie i otaczającym was świecie. W tych poszukiwaniach rodzice powinni być najbliższymi przyjaciółmi dla swych dzieci. Z Chrystusem winniście zawsze żyć w przyjaźni. Pan Jezus chce wam pomóc. On czeka na waszą miłość i na wasze świadectwo”.


VIII PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY

Hasło: „BÓG BOGATY W MIŁOSIERDZIE”.

Czas trwania pielgrzymki: 16-19 sierpnia 2002 r.
Trasa pielgrzymki: Kalwaria Zebrzydowska – Kraków Lagiewniki
Cel: poświęcenie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

WAŻNE SŁOWA: „Niech te trzy dni mojego pobytu w Ojczyźnie obudzą w nas głęboką wiarę w moc miłosierdzia Bożego”. ”Niech tej „wyobraźni” nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej ojczyzny”. ”Tak wielu mnie oczekiwało, tak wielu pragnęło się ze mną spotkać, nie wszystkim było to dane. Może następnym razem (…). A na koniec, cóż powiedzieć? Żal odjeżdżać!”.

 

 

GRUZJA i ARMENIA w terminie
2 – 13.07.2018

 

1 DZIEŃ Przelot Warszawa – Tbilisi

Spotkanie na lotnisku Warszawa – Okęcie o godz. 19:45. Msza Święta w Kaplicy Lotniskowej. Wylot do Tbilisi o godz.22:30, przylot o godz.04:05. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek.

2 DZIEŃ  Tbilisi – City Tour (Muzeum Narodowe)

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji - Tbilisi City Tour: Metechi (XIII w.), następnie zwiedzimy Narikala (IV w.) – jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepięknym widokiem na miasto, pomnik Matki Gruzji. Następnie zwiedzimy bazylikę Anczyschati (VI w.), Świątynię Sioni (XII w.), Synagogę. Następnie przejazd Aleją Rustawelego. Obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

3 DZIEŃ  Tbilisi – Mskheta (Jvari, Svetitskhoveli) – Uplistsikhe– Kutaisi

Po śniadaniu przejazd do Mcchety: pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę UNESCO. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari.  Następnie przejazd do Gori – miejsca, gdzie urodził się Józef Stalin. (Opcjonalnie zwiedzanie Muzeum Stalina za dodatkową opłatą.).  W Gori odwiedzimy miasto skalne Upliscyche, które przez wiele stuleci było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku. Później przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ  Kutaisi – Świątynia Bagrati– Monastyr Gelati– Jaskinia Prometeusza – Kutaisi

Po śniadaniu zwiedzimy katedrę Bagrati (XI w.). Następnie zobaczymy Monastyr Gelati, wybudowany przez króla Dawida IV Budowniczego, wpisany na listę Światowego Dziewdzictwa UNESCO. Później zwiedzimy Jaskinię Prometeusza, która zachwyca stalaktytami oraz stalagmitami.  Powrót do Kutaisi. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ  Kutaisi - Batumi

Po śniadaniu zwiedzanie Batumi. Spacer nadmorską promenadą. Najważniejszymi zabytkami są turecki meczet, kościół katolicki, kamienice itd. Atmosferę miasta podkreślają liczne kawiarnie, oferujące turecką kawę i baklawę. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ   Batumi – Ubisa - Forteca Rabati - Achalcyche

Po śniadaniu zwiedzimy region Meschetia. Po drodze ziwedzimy świątynię Ubisa (IX w.). Przejazd do Achalcyche, gdzie zwiedzimy imponującą fortecę Rabati (nieczynna w poniedziałki). Obiadokolacja, nocleg w Achalcyche.

7 DZIEŃ  Achalcyche – Wardzia – Granica gruzińsko-ormiańska (Bavra) – Erywań

Po śniadaniu wyjazd do Wardzii, skalnego miasta. Po drodze zwiedzimy twierdzę w Chertwisi. W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie podczas najazdów mongolskich, była największym miastem Gruzji i mogła pomieścić nawet do 60 tys. osób. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim na kilkunastu poziomach, jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z XII w. freskami. Następnie przejazd w kierunku granicy gruzińsko-ormiańskiej (Bawra). Odprawa celno - paszportowa i przejazd do Erywania. Obiadokolacja, nocleg w Erywaniu.

8 DZIEŃ  Erywań– City Tour (Muzeum Matenadaran – nieczynne w niedziele i poniedziałki) –Garni – Geghard– Erywań

Po śniadaniu zwiedzanie Erywania - city tour. Zobaczymy aleję Baghramyana, Pałac Prezydencki, Akademię Nauk, budynek Parlamentu, katedrę św. Grzegorza. Później zobaczymy Muzeum Rękopisów – Matenadaran. Następnie wyjazd do Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard.Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ   Erywań – Eczmiadzyn – Zwartnoc– Wizyta w wytwórni koniaku/brandy – Erywań

Po śniadaniu zwiedzanie siedziby patriarchów Armenii i duchowej stolicy Armenii - katedry Eczmiadzyn. Następnie zobaczymy katedrę Zwartnoc. Później powrót do Erywania. Wizyta w wytwórni koniaku+degustacja. Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ   Erywań - Khor Virap - Noravank–Erywań

Po śniadaniu zobaczymy klasztor Khor-Virap. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Z klasztoru otwiera się wspaniały widok na biblijny Ararat. Kolacja oraz nocleg w Erywaniu. Później przejazd do klasztoru Noravank (XIII w.) Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg.

11 DZIEŃ   ErywańJezioro Sevan – Sevanavank – Haghpat – Granica ormiańsko-gruzińska (Sadakhlo) – Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzimy klasztor Sevanavank, z którego otwiera się wspaniały widok na jezioro Sewan.  Odpoczynek nad Jeziorem. Obiadokolacja i nocleg w Erevań.

 

12 DZIEŃ Przelot Erywań – Warszawa

 

Transfer na lotnisko ok. godz.02:00. Wylot do Warszawy o godz.04:40. Przylot o godz.06:30.

v  Przeloty na trasie Warszawa – Tblisi, Erevan – Warszawa liniami PLL LOT wraz z opłatami lotniskowymi

v  Zakwaterowanie: w hotelach 4* na całej trasie wg programu.                                         Pokoje 2 osobowe z łazienkami.

v  Wyżywienie:  śniadania, obiadokolacje z wodą

v  Transfery z / na lotnisko

v  Transport autokarem gruzińskim, ormiańskim zgodnie z programem

v  Przewodnik polskojęzyczny na terenie Gruzji

v  Przewodnik miejscowy na terenie Armenii

v  Opieka pilota na całej trasie

v  Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem 

v  Ubezpieczenie pełne zawierające choroby przewlekłe: KL 30 000 EUR, NW 2 000 EUR, bagaż 400 EUR

v  Zestaw urządzeń do oprowadzania grupowego Radioguide ®  firmy  VOX POLSKA

v  Składka Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje

 

v  Napiwków – 20 USD od osoby /opłata obowiązkowa/

v  Dopłaty do pokoju 1 osobowego w wysokości 240 USD na całej trasie

v  Własnych wydatków

 

Biuro zastrzega sobie ewentualne zmiany programu w związku z miejscowymi realiami

 

Wpłaty:

Zapisy do końca grudnia 2017 z wpłata zaliczki  600 PLN

Do dnia 30.03.2018 – 400 USD

Do dnia 01.06.2018 – 1 110 PLN i 570 USD  

 

 

ZAPISY PRZYJMUJE  KS. JAROSŁAW WYPCHŁO  Tel:  885283848

 

 

UL.POZNAŃSKA 23/28 * 00-685 WARSZAWA *
TEL:0048 22 625 44 18, TEL:0048 22 625 55 11

Pekao S.A. V O/WARSZAWA, NR 25 1240 1066 1111 0000 0000 1733
* NIP 526-020-51-09

Konto w EUR: PL 73 1240 1066 1978 0010 2186 3674;
Konto w USD: PL 09 1240 1066 1787 0010 2005 9409

                           http//: www.nomada.org.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.