XXIV Niedziela Zwykła

Modlimy się  za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września we wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. We wtorek 18 września o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu  i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W  niedzielę 23 września  po mszy św. o godz. 15.00 pierwsze spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowanie z klas III Gimnazjum, ósmych i siódmych.

W niedzielę 23 września po sumie pierwsze spotkanie  dzieci komunijnych, rocznicowych i z klas V i ich rodziców.  W tym roku szkolnych 2 i 4 niedzielę miesiąca na sumie będzie kazanie dla dzieci, które otrzymywać będą w te niedziele ziarenka z tekstem ewangelii i zadaniami do rozwiązania.

W sobotę 29 września odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Łowickiej do Domaniewic. Zapisy na pielgrzymkę po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii.

Ziemia Święta 10-17.02.2019

Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa – 10 - 17.02.2019

1 dzień: WARSZAWA –  TEL AVIV – JEROZOLIMA Z. Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:30, lądowanie w Tel Avivie o godz. 15:20. Przejazd do hotelu w JEROZOLIMIE. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: AIN KAREM – JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Instytut Yad Waszem. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM
Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”, przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą żydowską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: HAJFA-CEZAREA NADMORSKa – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej zwiedzanie Akweduktu. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa. Grota i Bazylika Zwiastowania NMP, oraz Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie

6 dzień: GÓRA TABOR – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Jezusa. Tabgha – kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsca namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

7 dzień : BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu Chrztu św., Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia (wejście dla chętnych) i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

8 dzień : JEROZOLIMA – JAFFA – TEL AVIV – WARSZAWA
Wczesne lekkie śniadanie .Transfer na lotnisko, odprawa, odlot do Krakowa o godz.06:30, przylot 09:25.

Cena: 1500 PLN i 790 USDŚwiadczenia :
   – noclegi – pokoje 2, 3 – os. z łazienkami,  wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
   – ubezpieczenie NNW i KL,
– opieka duszpasterza oraz przewodnika
 – przelot samolotem Kraków – Tel Aviv – WARSZAWA
– komfortowy autokar w  Izraelu
– wycieczka „Jerusalem by night” – wieczorny objazd Jerozolimy

Dodatkowo na wstępy do zwiedzanych obiektów i realizację programu 50 USD
Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Zapisy przyjmuje ks Jarosław tel. 885283848

Przy zapisie zaliczka 560 zł. do połowy października