Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Piąta  Niedziela Wielkiego Postu - 18 III 2018

 

Dziękuję księdzu Dariuszowi za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych. Był to szczególny czas dla naszej parafii. Niech dobry Bóg  prowadzi  go w służbie kapłańskiej.

Jutro 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP Msze św. o godz. 17.30, 18.00
i 18.30. Składam  serdeczne życzenia wszystkim Józefom. Niech święty patron Was broni przed złem, leczy i wspiera rodziny.

W piątek o godz. 17.00 Msza św. w intencjach, które skierowaliśmy do Boga przez wstawiennictwo O. Pio. Możemy w dalszy ciągu wpisywać intencje. Po Mszy św.  ostatnia droga krzyżowa
o godzinie 17.30

Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki palmowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Dzieci ze szkoły podstawowej w Lniśnie rozprowadzają palmy.  Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wycieczkę szkolną. Również palmy rozprowadzają ministranci, dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie  na turnieje piłkarskie ministrantów.

Na kwiaty do Bożego Grobu zebrano Ofiary: Józefatów 200 zł, Wola Wysoka 600 zł,
Rzymiec 195 zł, Julków 150 zł, Nowe Rowiska 140 zł, Stary Rzędków 170 zł, Zglinna Duża Parcel 135, Pruszków 120, Zglinna Duża 130 Bóg zapłać

W sobotę 24 marca o godzinie 16.00 próba scholi.

Piekgrzymka do Gruzji i Armenii

 

 

GRUZJA i ARMENIA w terminie
2 – 13.07.2018

 

1 DZIEŃ Przelot Warszawa – Tbilisi

Spotkanie na lotnisku Warszawa – Okęcie o godz. 19:45. Msza Święta w Kaplicy Lotniskowej. Wylot do Tbilisi o godz.22:30, przylot o godz.04:05. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek.

2 DZIEŃ  Tbilisi – City Tour (Muzeum Narodowe)

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji - Tbilisi City Tour: Metechi (XIII w.), następnie zwiedzimy Narikala (IV w.) – jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepięknym widokiem na miasto, pomnik Matki Gruzji. Następnie zwiedzimy bazylikę Anczyschati (VI w.), Świątynię Sioni (XII w.), Synagogę. Następnie przejazd Aleją Rustawelego. Obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

3 DZIEŃ  Tbilisi – Mskheta (Jvari, Svetitskhoveli) – Uplistsikhe– Kutaisi

Po śniadaniu przejazd do Mcchety: pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę UNESCO. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari.  Następnie przejazd do Gori – miejsca, gdzie urodził się Józef Stalin. (Opcjonalnie zwiedzanie Muzeum Stalina za dodatkową opłatą.).  W Gori odwiedzimy miasto skalne Upliscyche, które przez wiele stuleci było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku. Później przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ  Kutaisi – Świątynia Bagrati– Monastyr Gelati– Jaskinia Prometeusza – Kutaisi

Po śniadaniu zwiedzimy katedrę Bagrati (XI w.). Następnie zobaczymy Monastyr Gelati, wybudowany przez króla Dawida IV Budowniczego, wpisany na listę Światowego Dziewdzictwa UNESCO. Później zwiedzimy Jaskinię Prometeusza, która zachwyca stalaktytami oraz stalagmitami.  Powrót do Kutaisi. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ  Kutaisi - Batumi

Po śniadaniu zwiedzanie Batumi. Spacer nadmorską promenadą. Najważniejszymi zabytkami są turecki meczet, kościół katolicki, kamienice itd. Atmosferę miasta podkreślają liczne kawiarnie, oferujące turecką kawę i baklawę. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ   Batumi – Ubisa - Forteca Rabati - Achalcyche

Po śniadaniu zwiedzimy region Meschetia. Po drodze ziwedzimy świątynię Ubisa (IX w.). Przejazd do Achalcyche, gdzie zwiedzimy imponującą fortecę Rabati (nieczynna w poniedziałki). Obiadokolacja, nocleg w Achalcyche.

7 DZIEŃ  Achalcyche – Wardzia – Granica gruzińsko-ormiańska (Bavra) – Erywań

Po śniadaniu wyjazd do Wardzii, skalnego miasta. Po drodze zwiedzimy twierdzę w Chertwisi. W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie podczas najazdów mongolskich, była największym miastem Gruzji i mogła pomieścić nawet do 60 tys. osób. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim na kilkunastu poziomach, jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z XII w. freskami. Następnie przejazd w kierunku granicy gruzińsko-ormiańskiej (Bawra). Odprawa celno - paszportowa i przejazd do Erywania. Obiadokolacja, nocleg w Erywaniu.

8 DZIEŃ  Erywań– City Tour (Muzeum Matenadaran – nieczynne w niedziele i poniedziałki) –Garni – Geghard– Erywań

Po śniadaniu zwiedzanie Erywania - city tour. Zobaczymy aleję Baghramyana, Pałac Prezydencki, Akademię Nauk, budynek Parlamentu, katedrę św. Grzegorza. Później zobaczymy Muzeum Rękopisów – Matenadaran. Następnie wyjazd do Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard.Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ   Erywań – Eczmiadzyn – Zwartnoc– Wizyta w wytwórni koniaku/brandy – Erywań

Po śniadaniu zwiedzanie siedziby patriarchów Armenii i duchowej stolicy Armenii - katedry Eczmiadzyn. Następnie zobaczymy katedrę Zwartnoc. Później powrót do Erywania. Wizyta w wytwórni koniaku+degustacja. Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ   Erywań - Khor Virap - Noravank–Erywań

Po śniadaniu zobaczymy klasztor Khor-Virap. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Z klasztoru otwiera się wspaniały widok na biblijny Ararat. Kolacja oraz nocleg w Erywaniu. Później przejazd do klasztoru Noravank (XIII w.) Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg.

11 DZIEŃ   ErywańJezioro Sevan – Sevanavank – Haghpat – Granica ormiańsko-gruzińska (Sadakhlo) – Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzimy klasztor Sevanavank, z którego otwiera się wspaniały widok na jezioro Sewan.  Odpoczynek nad Jeziorem. Obiadokolacja i nocleg w Erevań.

 

12 DZIEŃ Przelot Erywań – Warszawa

 

Transfer na lotnisko ok. godz.02:00. Wylot do Warszawy o godz.04:40. Przylot o godz.06:30.

v  Przeloty na trasie Warszawa – Tblisi, Erevan – Warszawa liniami PLL LOT wraz z opłatami lotniskowymi

v  Zakwaterowanie: w hotelach 4* na całej trasie wg programu.                                         Pokoje 2 osobowe z łazienkami.

v  Wyżywienie:  śniadania, obiadokolacje z wodą

v  Transfery z / na lotnisko

v  Transport autokarem gruzińskim, ormiańskim zgodnie z programem

v  Przewodnik polskojęzyczny na terenie Gruzji

v  Przewodnik miejscowy na terenie Armenii

v  Opieka pilota na całej trasie

v  Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem 

v  Ubezpieczenie pełne zawierające choroby przewlekłe: KL 30 000 EUR, NW 2 000 EUR, bagaż 400 EUR

v  Zestaw urządzeń do oprowadzania grupowego Radioguide ®  firmy  VOX POLSKA

v  Składka Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie obejmuje

 

v  Napiwków – 20 USD od osoby /opłata obowiązkowa/

v  Dopłaty do pokoju 1 osobowego w wysokości 240 USD na całej trasie

v  Własnych wydatków

 

Biuro zastrzega sobie ewentualne zmiany programu w związku z miejscowymi realiami

 

Wpłaty:

Zapisy do końca grudnia 2017 z wpłata zaliczki  600 PLN

Do dnia 30.03.2018 – 400 USD

Do dnia 01.06.2018 – 1 110 PLN i 570 USD  

 

 

ZAPISY PRZYJMUJE  KS. JAROSŁAW WYPCHŁO  Tel:  885283848

 

 

UL.POZNAŃSKA 23/28 * 00-685 WARSZAWA *
TEL:0048 22 625 44 18, TEL:0048 22 625 55 11

Pekao S.A. V O/WARSZAWA, NR 25 1240 1066 1111 0000 0000 1733
* NIP 526-020-51-09

Konto w EUR: PL 73 1240 1066 1978 0010 2186 3674;
Konto w USD: PL 09 1240 1066 1787 0010 2005 9409

                           http//: www.nomada.org.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.