Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niedziela Palmowa

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Starajmy się przeżyć go godnie, po chrześcijańsku. Niech nie pochłoną nas prace polowe i krzątanina przedświąteczna.

Triduum Paschalne jest najważniejszym w całym roku wydarzeniem liturgicznym, poprzez który wchodzimy w misterium naszego zbawienia. W liturgii Triduum uczestniczą zawsze dzieci przygotowujące się do I Komunii, rocznicowe i z klas V oraz  młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Początek Mszy św.  o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do  Ciemnicy.

Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. W czasie liturgii adoracja krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po nabożeństwie rozpoczniemy  Drogę Krzyżową w kościele, następnie  pójdziemy ulicą w kierunku cmentarza, dźwigając krzyż
i przy nim rozważając Chrystusową Mękę. Druhów Strażaków z Żelaznej i Rzędkowa proszę uczestnictwo w drodze krzyżowej i o zapewnienie nam bezpieczeństwa na trasie przejścia. Nabożeństwo zakończymy przy kościele w drodze powrotne odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia . W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, a także ograniczenie ilościowe  pokarmów  

Wielka Sobota - dzień adoracji Chrystusa w Grobie. Adoracja rozpocznie się o godz. 7.30. Proszę strażaków z Żelaznej i Rzędkowa o pełnienie warty przy Grobie Chrystusa. Adoracja wywieszona w tablicy ogłoszeń

Od godz. 9:00 święcenie pokarmów w następującym porządku:

9:00 Zalesie 12

9:05 Zalesie kolonia 31

9:15 Zglinna Duża parcel 30

9:20 Zglinna Duża wieś 9

9:30 Zglinna Mała 22

9:40 Kazimierzów 2

9:50 Kwasowiec 24

10:00 Marianów Kowalczyk

10:10 Nowy Rzędków 20

10:15 Stary Rzędków OSP

10:20 Rzędków 11

10:30 Rzeczków 15

10:40 Józefatów 8

10:50 Pruszków 1

10:55 Rzymiec 6a

11:05 Dębowa Góra 60a

11:10 Julków 9

11:20 Nowe Rowiska 6

11:25Stare Rowiska 1

11:35 Nowy Ludwików  7

11:45 Brzozów 8

Przy okazji święcenia pokarmów proboszcz chętnie przyjmuje jajka, którymi będziemy się dzielić w czasie spotkania Wielkanocnego w drugi dzień świąt poniedziałek 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 9.00. zapraszam już dzisiaj Członków KŻR, Radę Parafialną, ministrantów i lektorów, szafarzy.

W kościele poświęcenie pokarmów o 12:00 i o 15:00.

Msza Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 18.00 od poświęcenia ognia. Jest to jedna z  najważniejsza Mszy w całym roku. W czasie Wigilii odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Dlatego proszę, abyśmy wszyscy przynieśli gromnice.

3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o 6:00.  Asysta w pełnym składzie: ministranci, lektorzy, bielanki, inne zespoły procesyjne, strażacy.

Dziękuję za posiłki dla rekolekcjonisty państwu Rusinowskim Kowalskim Kowarom
i Lipskim

Zbiórka ministrantów środa godz. 16.30

Próba scholi  Wielki Czwartek godzina 16.00

 

Fatima 16-23 sierpnia 2019

Fatima – Santiago de Compostela (8dni, samolot)
16 – 23.08.2019
1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie. Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA
Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.
6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.
7 DZIEŃ: LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
Cena: 3490 PLN
CENA ZAWIERA: przelot samolotem (możliwa przesiadka); opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2- osobowe); 6 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji; opiekę pilota; opiekę księdza; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os).
CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu, przewodników miejscowych i innych opłat związanych z realizacją programu – 95EUR/os. (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (750PLN); wydatków osobistych
Proponowane godziny lotów:
WARSZAWA 1020 FRANKFURT 1205
FRANKFURT 1315 LIZBONA 1515
LIZBONA 0730 FRANKFURT 1130
FRANKFURT 1220 WARSZAWA 1355
Franciszkańskie Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe
00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1
tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91
Zapisy przyjmuje ks. Jarosław  tel 885283848