XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów

9 grudnia na plebanii parafii katedralnej w Łowiczu odbyło się losowanie grup turniejów finałowych w obecności ks. Sebastiana Antosika, duszpasterza sportowców diecezji łowickiej, ks. Radosława Sawickiego, wikariusza parafii katedralnej, oraz osób świeckich - Mirosława Antosika, Michała Wieczorka i Marcina Kowalika.

Terminy turniejów finałowych XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego:

• 17 marca 2018 r. – kategoria lektor młodszy, miejsce rozgrywek – hala sportowa Zespołu Szkół w Cielądzu
  • 24 marca 2018 r. – kategoria lektor starszy, miejsce rozgrywek – hala sportowa Zespołu Szkół w Międzyborowie
  • 7 kwietnia 2018 r. – kategoria ministrant, miejsce rozgrywek – hala sportowa w Wiskitkach
  • 21 kwietnia 2018 r. – kategoria open, miejsce rozgrywek – hala nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach

Życzymy samych wygranych.

KOŁA RÓŻAŃCOWE - INTENCJE

Znamy już papieskie intencje modlitewne na 2018 r. Każdego miesiąca Ojciec Święty chce zwrócić uwagę wiernych na konkretny problem społeczny. Warto pamiętać o tym w naszych modlitwach.

Intencje powierzone przez Papieża Apostolatowi Modlitwy na rok 2018. Każdy miesiąc poświęcony jest albo intencji ewangelizacyjnej, albo powszechnej.

Styczeń
Intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

Luty
Intencja powszechna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

Marzec
Intencja ewangelizacyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do indywidualnego i wspólnotowego rozeznania duchowego.

Kwiecień
Intencja powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Maj
Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją szczególną misję, wykorzystując swoje zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Czerwiec
Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Lipiec
Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

Sierpień
Intencja powszechna: Aby globalne decyzje ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Wrzesień
Intencja powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Październik
Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Listopad
Intencja powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Grudzień
Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św

12 czerwca Mszy św. z błogosławieństwem nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przewodniczył bp Dziuba. Koncelebrowali ją księża z parafii, z których wywodzą się szafarze. W Eucharystii uczestniczyły też ich rodziny. To druga promocja szafarzy w historii diecezji łowickiej. Poprzednia odbyła się dwa lata temu.Z naszej parafii do grona nadzwyczajnych szafarzy dołączyli Piotr Rusinowski i Piotr Grochola.

- To jest wielki dar dla Kościoła, a konkretnie dla poszczególnych parafii. Dlatego przyjmujemy ten dar i uświadamiamy sobie, że z nim zobowiązane są określone drogi naszego życia, które w niczym nie mają naruszyć zobowiązania małżeńskiego i rodzinnego. Mają sprzyjać, mają wspierać tę drogę powołania poprzez wyjątkową bliskość z Jezusem Chrystusem, ofiarowywanym innym - mówił w homilii bp Dziuba.

Więcej zdjęć na stronie łowickiej Gościa Niedzielnego:

Promocja lektorska w Łowiczu

W niedzielę 8 października o godz. 16.00 w seminarium Duchownym w Łowiczu Biskup Andrzej F. Dziuba udzielił promocji lektorskiej sześciu ministrantom naszej parafii. Promocję otrzymali: Mateusz Marcinkowski, Mikołaj Ambroziak, Grzegorz Broniarek, Jakub Jasiński, Bartłomiej Jaworski, Dawid Borowski.