Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Msze Święte w okresie wakacji

Od 25 lipca msze święte sprawowane w niedzielę o godzinie 15:00 przeniesiona na 17:00

Zapisy na XXVI ŁPPM

Od dziś, tj. 1 lipca, można zapisać się na XXVI Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę. Organizatorzy zachęcają, by do 5 sierpnia zapisywać się online.

To już pewne - XXVI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę wyruszy na szlak. Od 6 do 14 sierpnia pątnicy będą nieść prośby, dziękczynienia przed tron Pani Jasnogórskiej.

Od 01-07 ruszyły zapisy na wydarzenie. Kolejny rok organizatorzy, na czele z głównym przewodnikiem ks. Tomaszem Stępniakiem, zachęcają do zapisów drogą elektroniczną. Forma sprawdziła się w ubiegłych latach, a w tym roku, ze względu na pandemię, może pomóc w bieżącym korygowaniu założeń i organizacji.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej i w profilach społecznościowych pielgrzymki [TUTAJ]. Zawiera on zarówno zapisy na całą wędrówkę, jak i na poszczególne dni oraz na pielgrzymowanie duchowe.

Po 5 sierpnia chcący wziąć udział w XXVI ŁPPM będą mogli zapisać się w sekretariacie pielgrzymki już w trasie.

Harmonogram kolędy

KOLĘDA    25 /01  -  11/02    2021

 

PONIEDZIAŁEK 25  STYCZNIA

Msza święta

Godz. 16.30

 

 

Kwasowiec  + Kazimierzów + Marianów

 

WTOREK 26 STYCZNIA

Msza święta

Godz. 16.30

 

 

                                        Rzędków  ( cały )

 

ŚRODA  27 STYCZNIA

Msza święta

Godz. 16.30

 

 

                                       Zalesie

 

CZWARTEK 28 STYCZNIA

Msza święta

Godz. 16.30

 

 

Rowiska Stare i Nowe  +  Dębowa Góra

PIĄTEK  29 STYCZNIA

Msza święta

Godz. 16.30

 

 

                                        Wola Wysoka

 

         PONIEDZIALEK  01 LUTEGO

 

Msza święta

Godz. 16.30

 

Rzymiec +  Pruszków

 

ŚRODA  03 LUTEGO

Msza święta

Godz. 16.30

 

Zglinna Duża + Mała

 

CZWARTEK  04 LUTEGO

Msza święta

Godz. 16.30

 

                        Żelazna  Wieś

 

SOBOTA  06  LUTEGO

Msza święta

Godz. 16.30

 

Żelazna  Majątek

 

WTOREK   09 LUTEGO

Msza święta

Godz. 16.30

 

Wólka Strobowska +Rzeczków

ŚRODA   10 LUTEGO

Msza święta

Godz. 16.30

 

 Julków i Józefatów

CZWARTEK   11 LUTEGO

Msza święta

Godz. 16.30

 

Ludwików + Brzozów

WIELKI POST

Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Ów okres liturgiczny bezpośrednio poprzedza obchody najważniejszych dla Chrześcijan świąt Wielkanocnych. Przez 40 dni (wyłączając niedziele) staramy się przygotować nasze serca na świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa, podejmując dobrowolnie wszelkiego rodzaju wyrzeczenia, uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, powstrzymując się od hucznych zabaw, czy w końcu poprzez skupianie się  na modlitwiepoście jałmużnie. Kolorem dominującym w liturgii w tym okresie jest fiolet

Najstarszym nabożeństwem pasyjnym, wywodzącym się ze średniowiecza, jest Droga Krzyżowa. Zatrzymując się na poszczególnych jej stacjach zgłębiamy poszczególne etapy męki naszego Zbawiciela i staramy się spojrzeć na swoje życie poprzez pryzmat Jego cierpienia, aby dostrzec nasze słabości i grzechy, a także odnaleźć sens naszego cierpienia – sam Chrystus zaprasza nas do zaparcia się samych siebie i naśladowania Go poprzez branie własnego krzyża (por. Łk 9,23).

W każdą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Św o11:30, odprawiane są nabożeństwa Gorzkich Żali. Podobnie jak podczas Drogi Krzyżowej, rozważamy wydarzenia z ostatnich godzin życia Chrystusa.

Ostatnia niedziela Wielkiego Postu znana jest jako Palmowa, lub Niedziela Męki Pańskiej. Podczas uroczystej procesji upamiętniamy przybycie Jezusa do Jerozolimy, gdzie miał dokonać odkupienia. Podczas każdej Eucharystii błogosławione są przygotowane palmy wielkanocne. Odczytanie przez kapłana wraz z lektorami opisu Męki Pańskiej wprowadza nas bezpośrednio w obchody Wielkiego Tygodnia.

 

Boże Narodzenie A. D. 2020

 

 

 

„A Słowo ciałem się stało
i zamieszkało między nami” (J 1, 14)

Kochani Parafianie, Drodzy Goście naszej parafii.

Razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, klękamy przed Słowem, które stało się Ciałem: Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem.

Niezgłębiony jest Bóg w swojej miłości! Oto przychodzi do nas wszystkich, choć na to nie zasługujemy, daje nam Siebie samego i zaprasza do życia wiecznego. W Święta Bożego Narodzenia doświadczymy Jego szczególnej obecności, ale wierzymy, że przychodzi On do nas nieustannie w Najświętszej Eucharystii. Pragnie tylko jednego: abyśmy Go przyjęli z największą miłością, na jaką potrafimy się zdobyć.

 

Przełamując wigilijny opłatek, życzymy Wam, aby Nowonarodzony Chrystus napełnił Wasze serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarą, która rozjaśni nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłością, która w każdym człowieku potrafi dostrzec promyk dobra oraz zawsze jest gotowa przebaczyć.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy troszczą się o parafialny Kościół i o sprawy naszej Wspólnoty parafialnej. Niech Dziecię Jezus wynagrodzi Wam obfitymi łaskami za Wasze otwarte i hojne serce.

Wszystkim życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, radości i życzliwości w gronie najbliższych i przyjaciół. A błogosławieństwo Dziecięcia Jezus niech towarzyszy Wam przez cały Nowy 2021 Rok

Z modlitwą i błogosławieństwem wasi duszpasterze.