XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów

9 grudnia na plebanii parafii katedralnej w Łowiczu odbyło się losowanie grup turniejów finałowych w obecności ks. Sebastiana Antosika, duszpasterza sportowców diecezji łowickiej, ks. Radosława Sawickiego, wikariusza parafii katedralnej, oraz osób świeckich - Mirosława Antosika, Michała Wieczorka i Marcina Kowalika.

Terminy turniejów finałowych XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego:

• 17 marca 2018 r. – kategoria lektor młodszy, miejsce rozgrywek – hala sportowa Zespołu Szkół w Cielądzu
  • 24 marca 2018 r. – kategoria lektor starszy, miejsce rozgrywek – hala sportowa Zespołu Szkół w Międzyborowie
  • 7 kwietnia 2018 r. – kategoria ministrant, miejsce rozgrywek – hala sportowa w Wiskitkach
  • 21 kwietnia 2018 r. – kategoria open, miejsce rozgrywek – hala nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach

Życzymy samych wygranych.

WIGLIA DLA MINISTRANTÓW, LEKTORÓW, ORAZ SCHOLI 22 GRUDNIA

Spotkania członków Kół Żywego Różańca w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po sumie.
Opłatek świąteczny 06 stycznia 2019 po Mszy św. o godz. 9.00

1. Koło różańcowe Brzozów Matki Bożej Fatimskiej

2. Koło różańcowe  Dębowa Góra św. O. Pio

3. Koło różańcowe Kazimierzów, Zglinna Mała,  Kwasowiec Św. Kazimierza Królewicza

4.. Koło różańcowe Józefatów Św. Józefa Oblubieńca NMP

5. Koło różańcowe Pruszków, Julków, Rzeczków Św. Michała Archanioła

6. Koło różańcowe Rzędków Nowy i Stary Św. Faustyny

7. Koło różańcowe Zalesie Św.Floriana

8. Koło różańcowe Żelazna wieś i majątek Św. Archanioła Gabriela

9. Koło różańcowe Rzędków św. Jana Pawła II

10. Koło różańcowe Wola Wysoka Matki Bożej Różańowej

11. Koło różańcowe Zglinna Duża Św. Antoniego

12. Koło różańcowe rodziców pw Św. Dzieci z Fatimy

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św

12 czerwca Mszy św. z błogosławieństwem nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przewodniczył bp Dziuba. Koncelebrowali ją księża z parafii, z których wywodzą się szafarze. W Eucharystii uczestniczyły też ich rodziny. To druga promocja szafarzy w historii diecezji łowickiej. Poprzednia odbyła się dwa lata temu.Z naszej parafii do grona nadzwyczajnych szafarzy dołączyli Piotr Rusinowski i Piotr Grochola.

- To jest wielki dar dla Kościoła, a konkretnie dla poszczególnych parafii. Dlatego przyjmujemy ten dar i uświadamiamy sobie, że z nim zobowiązane są określone drogi naszego życia, które w niczym nie mają naruszyć zobowiązania małżeńskiego i rodzinnego. Mają sprzyjać, mają wspierać tę drogę powołania poprzez wyjątkową bliskość z Jezusem Chrystusem, ofiarowywanym innym - mówił w homilii bp Dziuba.

Więcej zdjęć na stronie łowickiej Gościa Niedzielnego:

Promocja lektorska w Łowiczu

W niedzielę 8 października o godz. 16.00 w seminarium Duchownym w Łowiczu Biskup Andrzej F. Dziuba udzielił promocji lektorskiej sześciu ministrantom naszej parafii. Promocję otrzymali: Mateusz Marcinkowski, Mikołaj Ambroziak, Grzegorz Broniarek, Jakub Jasiński, Bartłomiej Jaworski, Dawid Borowski.