WIELKI POST

Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Ów okres liturgiczny bezpośrednio poprzedza obchody najważniejszych dla Chrześcijan świąt Wielkanocnych. Przez 40 dni (wyłączając niedziele) staramy się przygotować nasze serca na świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa, podejmując dobrowolnie wszelkiego rodzaju wyrzeczenia, uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, powstrzymując się od hucznych zabaw, czy w końcu poprzez skupianie się  na modlitwiepoście jałmużnie. Kolorem dominującym w liturgii w tym okresie jest fiolet

Najstarszym nabożeństwem pasyjnym, wywodzącym się ze średniowiecza, jest Droga Krzyżowa. Zatrzymując się na poszczególnych jej stacjach zgłębiamy poszczególne etapy męki naszego Zbawiciela i staramy się spojrzeć na swoje życie poprzez pryzmat Jego cierpienia, aby dostrzec nasze słabości i grzechy, a także odnaleźć sens naszego cierpienia – sam Chrystus zaprasza nas do zaparcia się samych siebie i naśladowania Go poprzez branie własnego krzyża (por. Łk 9,23).

W każdą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Św o11:30, odprawiane są nabożeństwa Gorzkich Żali. Podobnie jak podczas Drogi Krzyżowej, rozważamy wydarzenia z ostatnich godzin życia Chrystusa.

Ostatnia niedziela Wielkiego Postu znana jest jako Palmowa, lub Niedziela Męki Pańskiej. Podczas uroczystej procesji upamiętniamy przybycie Jezusa do Jerozolimy, gdzie miał dokonać odkupienia. Podczas każdej Eucharystii błogosławione są przygotowane palmy wielkanocne. Odczytanie przez kapłana wraz z lektorami opisu Męki Pańskiej wprowadza nas bezpośrednio w obchody Wielkiego Tygodnia.

Harmonogram kolędy

CZWARTEK   11 LUTEGO

Ludwików + Brzozów

Dzień Skupienia

Adwentowy  Dzień Skupienia przed świętowaniem Bożego Narodzenia w sobotę  19 grudnia .

Poprowadzi go mój przyjaciel i rodak, ks. Kazimierz Kieszek długoletni misjonarz z Afryki.

Będzie możliwość spowiedzi od godz. 11.00 . Msza Św. o  godz. 12.00

lub spowiedź od godz. 16.00 i Msza Św. o godz. 16.30.

Kazania w czasie obu Mszy wygłosi ks. misjonarz.

Boże Narodzenie A. D. 2020

„A Słowo ciałem się stało
i zamieszkało między nami” (J 1, 14)

Kochani Parafianie, Drodzy Goście naszej parafii.

Razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, klękamy przed Słowem, które stało się Ciałem: Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem.

Niezgłębiony jest Bóg w swojej miłości! Oto przychodzi do nas wszystkich, choć na to nie zasługujemy, daje nam Siebie samego i zaprasza do życia wiecznego. W Święta Bożego Narodzenia doświadczymy Jego szczególnej obecności, ale wierzymy, że przychodzi On do nas nieustannie w Najświętszej Eucharystii. Pragnie tylko jednego: abyśmy Go przyjęli z największą miłością, na jaką potrafimy się zdobyć.

Przełamując wigilijny opłatek, życzymy Wam, aby Nowonarodzony Chrystus napełnił Wasze serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarą, która rozjaśni nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłością, która w każdym człowieku potrafi dostrzec promyk dobra oraz zawsze jest gotowa przebaczyć.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy troszczą się o parafialny Kościół i o sprawy naszej Wspólnoty parafialnej. Niech Dziecię Jezus wynagrodzi Wam obfitymi łaskami za Wasze otwarte i hojne serce.

Wszystkim życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, radości i życzliwości w gronie najbliższych i przyjaciół. A błogosławieństwo Dziecięcia Jezus niech towarzyszy Wam przez cały Nowy 2021 Rok

Z modlitwą i błogosławieństwem wasi duszpasterze.