XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów

9 grudnia na plebanii parafii katedralnej w Łowiczu odbyło się losowanie grup turniejów finałowych w obecności ks. Sebastiana Antosika, duszpasterza sportowców diecezji łowickiej, ks. Radosława Sawickiego, wikariusza parafii katedralnej, oraz osób świeckich - Mirosława Antosika, Michała Wieczorka i Marcina Kowalika.

Terminy turniejów finałowych XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego:

• 17 marca 2018 r. – kategoria lektor młodszy, miejsce rozgrywek – hala sportowa Zespołu Szkół w Cielądzu
  • 24 marca 2018 r. – kategoria lektor starszy, miejsce rozgrywek – hala sportowa Zespołu Szkół w Międzyborowie
  • 7 kwietnia 2018 r. – kategoria ministrant, miejsce rozgrywek – hala sportowa w Wiskitkach
  • 21 kwietnia 2018 r. – kategoria open, miejsce rozgrywek – hala nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach

Życzymy samych wygranych.

100 Zdrowaś Maryjo.. na 100 - Lecie Odzyskania Niepodległości

W sobotę 10 listopada w wigilię 100 rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy wszystkich na godz. 15.00 do naszej świątyni, aby wspólnie modlić się modlitwą różańcową za naszą umiłowaną Ojczyznę 100 razy Zdrowaś Maryjo na na 100 - Lecie Odzyskania Niepodległości  . Nie ważne ile masz lat, ważne że Kochasz Swoją Ojczyznę i nie jest Ci obojętny Jej Los.

Otoczmy naszą Ojczyznę Płaszczem Różańcowym.

"Wolność nie jet nam dana raz na zawsze, trzeba ją stale zdobywać"

11.11 o godzinie 11.11 Msza Święta za Ojczyznę w naszej Parafii

Za Ojczyznę w 100 - lecie odzyskania niepodległości

Za ewangelizację: Aby osoby konsekrowane wzbudziły w sobie zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych głosu.

Ogólna: Aby język serca i dialogu miał zawsze przewagę nad językiem broni.

Grudzień

Za ewangelizację: Aby osoby zaangażowane w służbę przekazywania wiary znalazły w dialogu z kulturą właściwy język na współczesne czasy.

1. Koło różańcowe Brzozów Matki Bożej Fatimskiej

2. Koło różańcowe  Dębowa Góra św. O. Pio

3. Koło różańcowe Kazimierzów, Zglinna Mała,  Kwasowiec Św. Kazimierza Królewicza

4.. Koło różańcowe Józefatów Św. Józefa Oblubieńca NMP

5. Koło różańcowe Pruszków, Julków, Rzeczków Św. Michała Archanioła

6. Koło różańcowe Rzędków Nowy i Stary Św. Faustyny

7. Koło różańcowe Zalesie Św.Floriana

8. Koło różańcowe Żelazna wieś i majątek Św. Archanioła Gabriela

9. Koło różańcowe Rzędków św. Jana Pawła II

10. Koło różańcowe Wola Wysoka Matki Bożej Różańowej

11. Koło różańcowe Zglinna Duża Św. Antoniego

12. Koło różańcowe rodziców pw Św. Dzieci z Fatimy

Promocja lektorska w Łowiczu

W niedzielę 8 października o godz. 16.00 w seminarium Duchownym w Łowiczu Biskup Andrzej F. Dziuba udzielił promocji lektorskiej sześciu ministrantom naszej parafii. Promocję otrzymali: Mateusz Marcinkowski, Mikołaj Ambroziak, Grzegorz Broniarek, Jakub Jasiński, Bartłomiej Jaworski, Dawid Borowski.