XX Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę 26 sierpnia,  oddamy  cześć Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej. Nasze serca, modlitwy i myśli będziemy kierować  na Jasną Górę, do stóp naszej Matki Częstochowskiej, będziemy dziękować  Jej za „przedziwną pomoc i obronę”.

Pierwszego września przypada 79 rocz. wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić się za poległych w obronie Ojczyzny, jak i o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta Wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 18.00. Od godziny 9.30 odwiedzimy chorych.

Zapowiedzi:

Adam Ryszard Broniarek kawaler z par. tut. Martyna Honorata Dziąg panna z par. św. Pawła od Krzyża w Rawie Maz. Zapowiedz II

Ziemia Święta 10-17.02.2019

Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa – 10 - 17.02.2019

1 dzień: WARSZAWA –  TEL AVIV – JEROZOLIMA Z. Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:30, lądowanie w Tel Avivie o godz. 15:20. Przejazd do hotelu w JEROZOLIMIE. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: AIN KAREM – JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Instytut Yad Waszem. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM
Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”, przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą żydowską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: HAJFA-CEZAREA NADMORSKa – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej zwiedzanie Akweduktu. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa. Grota i Bazylika Zwiastowania NMP, oraz Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie

6 dzień: GÓRA TABOR – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Jezusa. Tabgha – kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsca namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

7 dzień : BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu Chrztu św., Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia (wejście dla chętnych) i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

8 dzień : JEROZOLIMA – JAFFA – TEL AVIV – WARSZAWA
Wczesne lekkie śniadanie .Transfer na lotnisko, odprawa, odlot do Krakowa o godz.06:30, przylot 09:25.

Cena: 1500 PLN i 790 USDŚwiadczenia :
   – noclegi – pokoje 2, 3 – os. z łazienkami,  wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
   – ubezpieczenie NNW i KL,
– opieka duszpasterza oraz przewodnika
 – przelot samolotem Kraków – Tel Aviv – WARSZAWA
– komfortowy autokar w  Izraelu
– wycieczka „Jerusalem by night” – wieczorny objazd Jerozolimy

Dodatkowo na wstępy do zwiedzanych obiektów i realizację programu 50 USD
Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Zapisy przyjmuje ks Jarosław tel. 885283848

Przy zapisie zaliczka 560 zł. do połowy października