XVIII Niedziela Zwykła

20 października w sobotę  organizujemy pielgrzymkę do Torunia zwiedzanie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, starówka a dla  dzieci różańcowych muzeum piernika,  koszt 60 zł  wyjazd o 6.30 zapisy po mszy św. i w kancelarii

W sobotę z racji wyjazdu nie będzie mszy św. i różańca w kościele

Możemy zamawiać wypominki o opłacać dzierżawę grobu na 20 lat

Dzień Papieski

Dzień Papieski, a właściwie Dzień Papieża Jana Pawła II wypada w tym roku 14 października. Święto obchodzimy już po raz 18., a ustanowił je w 2001 r. polski Sejm w hołdzie dla papieża Polaka. Obchodzone jest 16 października - czyli dnia kiedy arcybiskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przybrał imię Jan Paweł II, albo w okolicach tego dnia.

W 2018 roku główne obchody organizowane są w niedzielę 14 października. Hasłem przewodnim jest „Promieniowanie Ojcostwa” i nawiązuje do roli ojca we współczesnym świecie.

Obchodom będą towarzyszyć wydarzenia religijne i kulturalne - koncerty ewangelizacyjne, czuwania modlitewne, gry miejskie, konferencje, spektakle, musicale czy imprezy sportowe. Centralne uroczystości zorganizowane zostaną w Warszawie i Krakowie. Ich najważniejszym punktem są msze święte - w warszawskiej Bazylice św. Krzyża i w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.