Niedziela Trócjcy Świętej

Msza św.  na zakończenie Raku Szkolnego i Katechetycznego będzie odprawiona jutro 17 czerwca - poniedziałek o godz. 8.30 Zapraszamy dzieci, młodzież,  rodziców, wychowawców i opiekunów zew Szkoły Podstawowej w Żelaznej

We wtorek o godz 19.00  spotkanie dzieci i rodziców wyjeżdżające na kolonie do  Zakopanego

W najbliższy czwartek 20 czerwca  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu i nas samych. Msze św. o godz. 9:00 i 11:30 i o godz. 15.00. Po sumie uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Zapraszam scholę,  lektorów, ministrantów, bielanki, asystę kościelną, strażaków i wszystkich wiernych. Proszę aby rodzice dzieci  I komunijnych i rocznicowych zatroszczyli się o suszone kwiaty dla dziewczynek. Chłopcy komunijni w odświętnych strojach włączają się do procesji niosąc różaniec razem z członkami Kół Różańcowych.

Pielgrzymka do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 30.07. - 08.08.2019 r.

Pielgrzymka na  Festiwal Młodych

I. PROGRAM PIELGRZYMKI

1. 30.07.2019 wtorek rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz.8.00 w Kołacinku.
2. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację.
3. Od 31.07.2019 (środa) do 07.08.2019 (środa) pobyt w Medjugorje, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła w pensjonacie. Do dyspozycji pielgrzymów aneks kuchenny, noclegi z pościelą, wyżywienie dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja.
4. Planowany jest jednodniowy pobyt nad Adriatykiem w miejscowości Makarska, Wodospad Kravica.
5. Wyjazd z Medjugorje rano 07.08.2019 (w środę)  po śniadaniu, przyjazd do Polski 08.08.2019 rano, w czwartek.

II.  KOSZT PIELGRZYMKI 1350 zł. i obejmuje:

1.  Ubezpieczenie pielgrzymów od kosztów leczenia za granicą.
2.  Noclegi z pościelą w pokojach dwu-trzy osobowych.
3.  Wyżywienie dwa posiłki dziennie (7 śniadań i 7 obiadokolacji)
4.  Przejazd autokarem marki zachodniej: lodówka, DVD, barek, wc.
5.  Opiekę duszpasterza i pilota, materiały informacyjne.

III.  INFORMACJE  PRAKTYCZNE

1. 1.    UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.

WYŻYWIENIE -  prowiant na drogę i kolacje,  własne lekarstwa.
      WALUTA - Euro na drobne zakupy,
      PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu, pozostały bagaż do bagażników.
      TŁUMACZENIE całość spotkań, świadectw i nabożeństw będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka ze słuchawkami do odbioru fal FM lub zabrać słuchawki do telefonów komórkowych.

1. 2.
    POBYT W MEDZIUGORJU - Uczestniczymy według planu zaproponowanego przez organizatorów Festiwalu i codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 18.00  modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca św., Mszę Św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, Adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ze świecami.

Kontakt i informacje:   Joanna Pietrzyk   + 48 538 388 705       mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                                                                                                                www.renovisbpt.pl