Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szósta Niedzielaz Zwykła

 1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie.

  Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

  W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym kościele o godz. 16.00 w lutym będziemy szli za Chrystusem Jego drogą krzyżową, a w niedziele po sumie będziemy rozpamiętywali Jego mękę podczas gorzkich żali.

  22 lutego od godz. 9.30-11.00 w przychodni "Judyta" w Skierniewicach ul. Żelazna 3A odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Informacje w tablicy ogłoszeń.

  W niedzielę 18 lutego po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

  W niedzielę 25 lutego po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci rocznicowych.

  W sobotę 17 lutego o godz. 10.00 zbiórka lektorów i ministrantów, o godz. 11.00 aspirantów z klas 1-4 szkoły podstawowej,  o godz. 15.00 próba scholi.

  Wizyta kolędowa na cele remontowo - inwestycyjne w parafii 19.230 PLN; na kolędę 8.600 PLN; na WSD w Łowiczu 20 % tj. 1.720  PLN na ogrzewanie 21.01.2018 1.800 PLN, cele remontowo - inwestycyjne 04.02.2018 1.520 PLN.

  W miesiącu styczniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy zmarłych: Ryszarda Gałkę, Barbarę Pychowską, Pawła Świderskiego, Helenę Skrzypińską, Henryka Broniarka, "Wieczny odpoczynek ...."