Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XX Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę 26 sierpnia,  oddamy  cześć Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej. Nasze serca, modlitwy i myśli będziemy kierować  na Jasną Górę, do stóp naszej Matki Częstochowskiej, będziemy dziękować  Jej za „przedziwną pomoc i obronę”.

 

Pierwszego września przypada 79 rocz. wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić się za poległych w obronie Ojczyzny, jak i o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta Wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 18.00. Od godziny 9.30 odwiedzimy chorych.

Zapowiedzi:

Adam Ryszard Broniarek kawaler z par. tut. Martyna Honorata Dziąg panna z par. św. Pawła od Krzyża w Rawie Maz. Zapowiedz II