Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

W poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 17.30 i 18.00

We czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie. Msza św. o godz 18.00

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość
I Komunii Świętej. Proszę wszystkich nie zainteresowanych komunią aby uczestniczyli w tę niedzielę wyjątkowo we Mszy Świętej o godz. 9.00 lub 15.00.

Próba  przed komunią w środę o godz. 18.30  rozpoczniemy ją  nabożeństwem majowym, dzieci przynoszą książeczki.

Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców, chrzestnych i całej rodziny w piątek 25 maja
o godzinie 19.15. Dzieci przychodzą w tym dniu ze świecami chrzcielnymi

Młodzież może zgłaszać się po kartki do bierzmowania  codziennie od godziny 19.00

We wtorek o godz. 19.00 próba dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.

Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00 a w niedzielę po sumie.

Dnia 26 maja będziemy przeżywać Dzień Matki w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin. W czasie Mszy św. o godzinie 11.00 dla  naszej parafii O. Franciszkanie przekażą  relikwie św. O. Maksymiliana Kolbego. Zapraszam rodziny naszej parafii o wspólnego pielgrzymowania do Niepokalanowa. Wyjazd o godzinie 9.30.

Z okazji  Dnia Matki niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących
i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię
i modlitwę o godz.  17.30, 18.00, 18.45, podczas których przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W przyszłą niedzielę 27 maja odbędzie się Piknik Rodzinny od godz. 13.00 na terenie dawnej jednostki wojskowej
w Skierniewicach ul. Batorego 64C

Zapowiedzi:

Marcin Lenartowicz kawaler z parafii tut. i Magdalena Jóźwiak panna z par. św. Maksymiliana
w Głownie.